Naše historie

Společnost Perfetti Van Melle byla založena v březnu roku 2001 spojením společností Perfetti Spa a Van Melle. Takto vznikla dnes třetí největší cukrovinková společnost na světě.
V roce 2006 získala společnost
Perfetti Van Melle španělskou
firmu Chupa Chups.

Klíčové momenty

PVM rozšiřuje svou působnost do Afriky založením nové výrobní jednotky
v Nigérii.

2014
Nigerian Flag

PVM rozšiřuje své aktivity v Evropě a Asii. Jsou postaveny nové výrobní jednotky
v Rusku, na Srí Lance, v Bangladéši, Španělsku, Indii, Vietnamu a Číně. Produktové řady rovněž rostou, společně s mnoha novými produkty
a značkami po celém světě.

2002
-
2013
Chupachups
2006

PVM získává do 100% vlastnictví
Chupa Chups, rodinnou společnost
proslulou značkami Chupa Chups a Smint.

Mentos přichází se zpestřením svého dosavadního sortimentu v podobě žvýkaček, které jsou uvedeny na trh v Evropě i na jiných kontinentech. Žvýkačky se i nadále těší úspěchu, a to díky osvěžující chuti, jedinečnému tvaru a struktuře.

2005
Mentos Gum
Perfetti Van Melle
2001

Vzniká Perfetti Van Melle. Společnost Perfetti, která v roce 1991 získala 37% podíl ve společnosti Van Melle, se stává jejím 100% vlastníkem. V březnu 2001 tak Perfetti Van Melle začíná podnikat jako třetí největší cukrovinková společnost na světě.

Klene
1998

Van Melle získává Klene, nizozemskou firmu známou svými lékořicovými produkty.

Perfetti získává Frisk, belgickou společnost, která vyrábí drobné osvěžující mini mentolové bonbony. Ty jsou již tehdy velmi oblíbené v Belgii a Japonsku.

1995
Frisk
Smint
1994

Chupa Chups uvádí na trh Smint, osvěžující malé mentolové bonbony, které jsou určené především pro dospělé.

Van Melle se stěhuje z Rotterdamu do Bredy, aby tak mohlo dojít ke zvětšení výrobního prostoru a uspokojení stále rostoucí poptávky. Nová továrna je otevřena 28. září. Van Melle rozšiřuje produktové řady díky akvizici značek Gebr, Verdujin, Look-O-Look a Peco.

1984
Mentos
1976

První televizní reklama Mentosu je poprvé odvysílána v červnu v Nizozemí.

Perfetti uvádí na trh několik značek žvýkaček a cukrovinek, které i dnes stále těší spotřebitele: Big Babol, Morositas, Vigorsol, Happydent, Vivident a Alpenliebe.

1970s

Salvador Dalí kreslí na kousek novin návrh, který se ihned stává, a dodnes zůstává, logem značky Chupa Chups. Logo ve tvaru kopretiny, v jehož středu je název značky, vzniká pod rukama umělce za necelou hodinu během společného oběda se zakladatelem Chupa Chups.

1969
Salvador Dali

Perfetti zakládá Gum Base Company v Lainatě, Itálii. Ta se stává strategickou základnou pro výrobu žvýkaček.

1968
Fruit-tella and Mentos
1960s

Fruittella a Mentos, nově prodávané v ruličkách, se setkávají s velmi rychlým úspěchem.

Je to jako "jíst sladkost vidličkou": Enric Bernat vytváří cukrovinku, která těší jak děti, tak jejich rodiče - lízátko. Nápad umístit kulatou cukrovinku na tyčku se stává přímo revolucí v cukrovinkovém odvětví a umožňuje vzestup značky Chupa Chups.

1958
ChupaChup Lollipop
 
1950ss

V polovině 50. let začíná Perfetti s výrobou žvýkaček. Úspěšně na trh uvádí svou první žvýkačku, Brooklyn, která je kompletně vyrobena v Itálii. Značka Brooklyn je na italském cukrovinkovém trhu i dnes stále ikonou.

Enric Bernat otevírá malou továrnu na cukrovinky v Barceloně. Jeho rodina se těší dlouhé tradici v tomto odvětví, jež sahá až do poloviny 19. století. Tehdy dědeček Enrica Bernata začal s výrobou cukrovinek, také v Barceloně.

1945
-
1950

Druhá světová válka zničí továrnu Van Melle v Breskens, čímž společnost donutí k přesunutí firmy do Rotterdamu. 22. listopadu je v Rotterdamu oficiálně otevřena nová továrna.

 
1946

Bratři Ambrogio a Egidio Perfetti zakládají společnost Dolcificio Lombardo vyrábějící cukrovinky v Lainatě, městě, které je jen kousek od Milána v Itálii. Společnost změní své jméno v roce 1970 na Perfetti.

Bratři Michael and Pierre Van Melle se vydávají do Polska, kde se učí výrobě měkkých žvýkacích bonbonů. Z Polska
si odváží původní "recept" na výrobu zpět do Nizozemí, díky čemuž vytváří Fruitellu. Na základě "receptu" Fruitelly jsou inspirováni k výrobě bonbonu s peprmintovou příchutí, který je později nazván Mentos.

1932
 
1900

Izaak Van Melle zakladá malý cukrovinkový podnik v Breskens tím, že přestavuje pekárnu po svém dědečkovi založenou
před 60 lety.

X

ZPRÁVA OD SAMMERA SUNEJA,
CEO & VÝKONNÉHO ŘEDITELE SKUPINY PVM

V Perfetti Van Melle je pečování o naše lidi základní hodnotou. Je to závazek, který bereme vážně. Během těchto náročných a bezprecedentních časů, pečování o naše zaměstnance, spotřebitele, zákazníky a partnery se stává více důležitým než kdy dříve. Musíme zůstat v kontaktu, i když třeba virtuálně, abychom si navzájem sdělili, jak se nám daří a co všechno děláme pro to, abychom přečkali toto období spjaté s neustále se vyvíjející nákazou korona viru.

Naše globální týmy pracují nepřetržitě, aby zajistily plynulost a doručení produktů všem našim zákazníkům a spotřebitelům, přičemž se vždy plně soustředíme na bezpečnost našich zaměstnanců.
S vývojem této pandemie stále vyhodnocujeme situaci a adaptujeme naše procesy a postupy; zavádíme ještě více striktní směrnice tak, abychom zajistili nepřerušenou bezpečnost našich zaměstnanců a produktů.

S každodenním přílivem nových informací budeme pokračovat s přehodnocováním situace a přizpůsobovat naše protokoly dle nutnosti. Vězte prosím, že jsme plně oddáni následujícímu:

  • Zjišťování nových informací o tom, jak se virus šíří a co všichni můžeme udělat pro to, abychom zpomalili jeho šíření.
  • Spolupráci s lokálními vládami, abychom porozuměli tomu, co se děje na všech našich více než 150 trzích, a abychom porozuměli doporučeným opatřením, které od nás každý z těchto trhů vyžaduje.
  • Využívání rad odborných partnerů jako např. Control Risk (plánování pandemie) a SOS International (lékařské rady).
  • Úzké spolupráci s našimi maloobchodními partnery, dodavateli a prodejci, abychom dělali všechno, co je v našich silách pro dodání produktů vysoké kvality a zároveň chránili zdraví našich zaměstnanců.

Perfetti Van Melle má zkušenosti s inovacemi a prokazatelné výsledky v oblasti dodávání vysoce kvalitních výrobků. Takto přesně budeme pokračovat po zbytek této pandemie – i dlouho po ní.

Ceníme si Vaší důvěry, kterou v nás vkládáte, a Vaše pokračující partnerství. Také jsme vděčni za ohromné množství lidí po celém světě, kteří jsou v prvních liniích – vědce, lékaře a ostatní – bojující za zdraví a blaho nás všech.
Prosím, nezapomínejte také, že jsou tu pro Vás Vaši obchodní partneři Perfetti Van Melle, kteří jsou připraveni zodpovědět jakýkoliv Váš dotaz.

Spolu najdeme cestu, jak se vypořádat s aktuální „korona virovou“ situací.

S úctou,

Sameer Suneja
Group CEO and Executive Director
Perfetti Van Melle Holding B.V